توخالی سینما و تلویزیون بازیگران شهرزاد سری دوم شهرزاد

توخالی: سینما و تلویزیون بازیگران شهرزاد سری دوم شهرزاد بازیگران سینما علی نصیریان تلویزیون فیلمنامه شهرزاد 2 تلویزیون بازیگران

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات فوتبال ما با &quot/ پیش می‌رود، حل می‌شود،&quot، مقررات بین‌المللی را نادیده می‌گیریم ، حاج‌رضایی

پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران می‌گوید علت مدیریت ضعیف فوتبال ما تفکر پیشرفت کارها با جمله “حل می‌شود” است.

فوتبال ما با &quot/ پیش می‌رود، حل می‌شود،&quot، مقررات بین‌المللی را نادیده می‌گیریم ، حاج‌رضایی

حاج رضایی: فوتبال ما با "حل می شود،" پیش می رود/ مقررات بین المللی را نادیده می گیریم

عبارات مهم : ایران

پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران می گوید علت مدیریت ضعیف فوتبال ما تفکر پیشرفت کارها با جمله “حل می شود” است.

به گزارش ایسنا، تیم های فوتبال پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت بدهی های متعدد به بازیکنان و مربیان متفاوت در خطر از بین بردن از لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند؛ خطری که از یک مسئله پیش پا افتاده به یک هشدار جدی جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است است.

فوتبال ما با &quot/ پیش می‌رود، حل می‌شود،&quot، مقررات بین‌المللی را نادیده می‌گیریم ، حاج‌رضایی

امیر حاج رضایی، پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با ایسنا، راجع به به وجود آمدن چنین مشکلاتی، اظهار کرد: کلوب های ایرانی از وکلای با تجربه ای جهت کارهای اداری خود استفاده می کنند. مدیریت های متفاوت به کار کلوب ها نظارت دارند ولی اخلاق ایرانی ما باعث شده است مقررات را جدی نگیریم. مقررات بین المللی که نادیده گرفته می شود، شاید از سوی مدیران ما اهمیت نداشته باشد ولی مدیران نهادهای متفاوت بین المللی نظیر فیفا و AFC به قوانین خود پایبند هستند.

او ادامه داد: سالیان قبل شاهد این بودیم که استقلالی ها لیستی را که باید جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا جهت AFC می فرستادند به موقع ارسال نکردند و با خیال راحت با خود گفتند که جریمه اش را می دهیم ولی بعد از مراجعه آنها به کنفدراسیون فوتبال آسیا، این نهاد این گونه پاسخ داد که بروید و سال بعد مراجعه کنید، شما از بین بردن شدید.

پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران می‌گوید علت مدیریت ضعیف فوتبال ما تفکر پیشرفت کارها با جمله “حل می‌شود” است.

حاج رضایی اضافه کرد: این بدهی ها روی هم انباشته شده است است و کلوب ها توان پرداخت آن را ندارند. در سال های متوالی بازیکنان و مربیان زیادی بودند که از کلوب های ما مقداری پول طلب داشتند ولی به این قضیه توجه نشد و به مرور وقت این بدهی ها روی هم انباشته شد و اکنون پرداخت بدهی ها از توان کلوب ها خارج هست. بازیکنان خارجی راه گرفتن حق خود را بلد بودند و با مراجعه به فیفا به آسانی پول خود را دریافت کردند. در سال های اخیر نیز بازیکنان داخلی نیز این کار را یاد گرفته اند و زمانی که شکایت آنها در مراجع داخلی به جایی نمی رسید به نهادهای بین المللی مراجعه می کردند. مدیریت ضعیف ما ایرانی ها با جمله “حل می شود” جلو می رود و نتیجه اش همین خطر از بین بردن از آسیا خواهد بود.

این کارشناس فوتبال راجع به چنین بدهی هایی، اذعان کرد: این همه پولی که به فوتبال ما به خصوص کلوب های سرخابی پایتخت تزریق می شود چه سرنوشتی پیدا می کنند؟ آیا نهادی وجود دارد که این گردش های مالی را بررسی کند یا نه؟ در فوتبال ما ارقام ناچیزی جا به جا نمی شود که بخواهیم آنها را نادیده بگیریم. هر انتقال بازیکن می تواند هزینه های چند میلیونی یا چند میلیاردی داشته باشد و قطعا کسی که چنین هزینه ای را می خواهد انجام دهد می داند که منبع مالی دارد ولی آیا این منابع مالی می دانند پولی که به کلوب ها تزریق می کند چه آینده ای در انتظارش است و به داخل جیب چه کسانی خواهد رفت.

او راجع به کلوب های ایرانی بیان کرد: ممکن است در بعضی از وقت هایی که فیفا جهت ارسال اسامی و یا کسب رضایت شاکیان معین می کند، استثنائاتی وجود داشته باشد ولی احتمال این قضیه خیلی کم هست. ما در کشور عزیزمان ایران کلوب نداریم بلکه تیم داریم. یک تیم که کارهای مختلفی را انجام می دهد. باید در مدیریت کلوب های ایرانی تغییرات عمیقی صورت بگیرد تا این گونه هزینه ها و بدهکاری کلوب ها انباشته نشود.

فوتبال ما با &quot/ پیش می‌رود، حل می‌شود،&quot، مقررات بین‌المللی را نادیده می‌گیریم ، حاج‌رضایی

حاج رضایی در پاسخ به این پرسش که آیا از بین بردن یکی از تیم های ایرانی از آسیا، درس عبرتی جهت سایر تیم ها به وجود می آورد، گفت : می خواهم یک مصداق داخلی و خارجی بیاورم. کلوب هایی همانند شیرین فراز کرمانشاه، شهید قندی یزد و گهر دورود اکنون کجای جغرافیای فوتبال ما هستند؟ تیم هایی که با یک جرقه به لیگ برتر آمده اند و به علت پرسشها مالی دیگر اثری از آنها دیده نمی شود. نمونه خارجی آن در جی لیگ ژاپن هست. فدراسیون فوتبال ژاپن در طول فصل جهت تیم های دسته دو این کشور بخشنامه ای صادر کرد که شما جهت حضور در دسته اول نیاز به امکاناتی همچون زمین مناسب، تراز مالی مثبت، حمل و نقل ساده و هتل های پنج ستاره علاوه بر کسب امتیازات مورد نیاز داشته باشید که در غیر این صورت شما در صورت کسب مقام قهرمانی در گروه خود نیز به جی لیگ افزایش نخواهید کرد.

او ادامه داد: تفاوت ما با کشورهایی همچون ژاپن همین هست. در کشور ما تیمی از دسته پایین تر با کسب امتیازات کافی به لیگ برتر می آید و بعد از انجام دادن هزینه های سنگین تراز مالی اش منفی می شود و از فوتبال این مملکت پاک می شود. این مسئله کوچک حالا تبدیل به معضلی بزرگ شده است است که تبعات بین المللی جهت ما در پی دارد. من نمی توانم بگویم که تیم هایی که پرسشها مالی دارند به لیگ برتر بیایند یا نه ولی متاسفم این را بگویم که چنین کلوب هایی با وجود پرسشها مالی می توانند حضور در لیگ برتر را تجربه کنند.

پیشکسوت فوتبال کشور عزیزمان ایران می‌گوید علت مدیریت ضعیف فوتبال ما تفکر پیشرفت کارها با جمله “حل می‌شود” است.

واژه های کلیدی: ایران | رضایی | ایرانی | فوتبال | مدیریت | بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz