توخالی سینما و تلویزیون بازیگران شهرزاد سری دوم شهرزاد

توخالی: سینما و تلویزیون بازیگران شهرزاد سری دوم شهرزاد بازیگران سینما علی نصیریان تلویزیون فیلمنامه شهرزاد 2 تلویزیون بازیگران

گت بلاگز اخبار اجتماعی یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد / سپنتا نیکنام

عضو زرتشتی شورای‌شهر یزد راجع به احتمال تعلل در بررسی نشدن بحث حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و دِه که در مجمع تشخیص در حال پیگیری هست، گفت: تعلل را از این بابت م

یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد / سپنتا نیکنام

سپنتا نیکنام: یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت ها در شوراها نقش دارد

عبارات مهم : ایران

عضو زرتشتی شورای شهر یزد راجع به احتمال تعلل در بررسی نشدن بحث حضور اقلیت ها در شوراهای شهر و دِه که در مجمع تشخیص در حال پیگیری هست، گفت: تعلل را از این بابت می گویم که طرح بحث حضور اقلیت ها در شورا می تواند در اوضاع فعلی کشور اتحاد دوباره ایرانیان را رقم بزند و اقلیت ها را به عنوان ساکنان سرزمین کشور عزیزمان ایران در مدیریت شهر دخیل کند.

هفته پیش بود که مدیر کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح حضور اقلیت ها در شوراها در جلسه این هفته مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد ولی این طرح مانند سه ماه اخیر در دستور کار مجمع قرار نگرفت تا مسائلی همچون بررسی پیمان «آ سِ آن» از سوی اعضای مجمع بررسی شود و همچنان سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد بعد از گذشت یک سال از تشکیل شورای این شهر، در تعلیق بماند.

یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد / سپنتا نیکنام

این طرح درحالی در دستور کار این هفته مجمع قرار نگرفت که یک رسانه به نقل از غلامرضا مصباحی مقدم در این باره عنوان کرده بود که این طرح با دستور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص از دستورکار خارج شده است است ولی بعد از آن مصباحی مقدم این عنوان را تکذیب کرد.

حالا سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد که آینده فعالیتش از شورای شهر به تصمیم گیری در مجمع تشخیص گره خورده در گفت وگو با «اعتمادآنلاین» تاکید دارد که ایجاد اتحاد و انسجام بین مردم در شرایط کنونی از اهمیت زیادی برخوردار هست. او اعتقاد است که حل مشکلش می تواند گامی به سمت اتحاد بین ایرانیان باشد.

عضو زرتشتی شورای‌شهر یزد راجع به احتمال تعلل در بررسی نشدن بحث حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و دِه که در مجمع تشخیص در حال پیگیری هست، گفت: تعلل را از این بابت م

متن گفت وگو با سپنتا نیکنام با «اعتمادآنلاین» را در زیر می خوانید.

*آقای نیکنام، روز شنبه هم با وجود اینکه قبلاً اعلام شده است بود بحث حضور اقلیت ها در مجمع بررسی و عنوان شما تعیین وظیفه می شود، این طرح در دستورکار قرار نگرفت. علت این اتفاق را نشات گرفته از تعلل می دانید یا به نظرتان مباحث دیگری وجود دارد؟

به نظرمن هر دو عامل می تواند در به تأخیر افتادن طرح بحث حضور اقلیت های دینی در شورای شهر مطرح باشد. تعلل را از این بابت می گویم که طرح بحث حضور اقلیت ها در شورا می تواند در اوضاع فعلی کشور اتحاد دوباره ایرانیان را رقم بزند و اقلیت ها را به عنوان ساکنان سرزمین کشور عزیزمان ایران در مدیریت شهر دخیل کند. مباحث دیگری نیز مانند اختلاف نظر در این مساله وجود دارد. البته شنیده ها حاکی از آن است که مخالفت و پیگیری یک شخص در این مساله نقش دارد که ترجیح می دهم فعلاً در این رابطه صحبت نکنم.

*شما اگر تعلل مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داشته باشد، چه واکنشی نشان خواهید داد؟

یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد / سپنتا نیکنام

فعلاً سریع است راجع به این مساله صحبت شود. به نظرم باید دید روند قانونی این مساله چگونه پیش خواهد رفت. چیزی که من می بینم این است که نزدیک به یکسال، یک کرسی شورای شهر یزد خالی مانده و من در صورت بازگشت به شورای شهر باید به اندازه یکسال زیاد از سایر همکاران تلاش کنم تا این کاستی جبران شود.

*بعضی از نمایندگان مجلس این عنوان را پیگیری می کنند. خبر دارید که تعاملاتشان در چه سطحی بوده و چقدر مؤثر واقع شده است است؟

بله. خوشبختانه نمایندگان مجلس و حتی اشخاص دولتی و البته اعضای شورای شهرها در سراسر کشور از ابتدای این ماجرا حمایت کرده اند و باید از آن ها تقدیر کرد. واقعیت این است که به جز تماس تلفنی با تنی چند از این عزیزان و تقدیر و تقدیر از آنان، ارتباط آنچنانی با این نماینده ها برقرار نکرده ام ولی در هر تریبونی که بوده از آن ها بابت این تلاشی که در جهت حفظ وحدت ملی انجام داده اند، تقدیر کردم. توصیه دیگر اینکه طرح این عنوان در مجمع تشخیص مصلحت نظام که امروز مورد بحث است حاصل تلاش تمامی عزیزان و بویژه رسانه ها بود که اگر پیگیری آن ها نبود شاید این مساله به این مرحله نیز نمی رسید.

عضو زرتشتی شورای‌شهر یزد راجع به احتمال تعلل در بررسی نشدن بحث حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و دِه که در مجمع تشخیص در حال پیگیری هست، گفت: تعلل را از این بابت م

*آیا علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس تا به حال به صورت مستقیم یا با واسطه با شما ارتباطی برقرار کرده است؟ چه مباحثی مطرح شده است است؟

خیر. اینکه به صورت مستقیم یا با واسطه با ایشان ارتباطی برقرار شده است باشد در برنامه هایم نبوده ولی ایشان نیز مانند آقای روحانی چندین بار نسبت به این عنوان تصویر العمل نشان داده اند و با پافشاری خود بر این مساله نگذاشتند چراغ حضور اقلیت ها در تعیین آینده مدیریت شهری خاموش بماند.

یک شخص در حل نشدن عنوان حضور اقلیت‌ها در شوراها نقش دارد / سپنتا نیکنام

*مردم یزد که تعداد چشمگیری از آنها به شما رأی داده اند عنوان شما را فراموش کرده اند؟ در برخوردهایی که با آنها دارید چه تصویر العمل هایی راجع به داستان شما دارند؟

واقعیت این است که این مساله نه تنها در یزد که در شهرهای دیگری هم که رفتم با تصویر العمل دوست داشتنی مردم همراه بوده هست. مردم یزد هر لحظه به من لطف داشته اند و چندی پیش نیز یکی از همشهریان با حضور در شورای شهر و اعطای گل به اعضای شورا و گذاشتن یک گل روی میز خالی من حتی با بالاگرفتن کاغذی که تعداد رأی های من بر آن نقش بسته بود، نشان دادند که لطفشان نسبت به من مانند سابق و حتی زیاد شده است هست. شما ببینید در شهری مانند یزد که دارالعباده کشور عزیزمان ایران هست، یک اقلیت دینی از سوی مردم رأی می آورد. این نشان دهنده این است که مردم این مناطق تعامل خوبی با یکدیگر دارند و به قولی همزیستی مسالمت آمیز و دوستانه با هم دارند. از سویی به قول آقای یونسی مشاور رییس جمهوری، زرتشتیان حاملان مهم تمدن کشور عزیزمان ایران زمین و اصل و اساس ملت کشور عزیزمان ایران هستند که به نظرم این عنوان به میزان دلسوزی زرتشتیان در کنار سایر اقلیت ها جهت پیشرفت کشور عزیزمان ایران اشاره می کند. ماجرایی که جهت من پیش آمد یک زنگ خطر هست. نباید با تصمیمی اشتباه وحدت مردم در اینگونه مناطق را خدشه دار کنیم.

*آقای نیکنام، فکر می کنید آقای سفید رییس شورای شهر همچنان بر حرف خود تاکید دارد و در صورت تأیید نشدن شما استعفا خواهد داد؟

من امیدوارم هیچگاه این اتفاق نیفتد. آقای سفید یکی از پیگیرترین افراد در این ماجرا بوده اند. بارها از تریبون های متفاوت راجع به تبعات این مساله صحبت کرده اند. این عنوان را بارها در مصاحبه ها گفته ام که امیدوارم هیچگاه حرف آقای سفید عملی نشود. حتی من بعد از حکمی که برایم صادر شد به شورا نرفتم تا ایشان مجبور به استعفا از ریاست شورا نشوند. قطعاً حضور ایشان در شورای شهر به عنوان رییس منشأ خدمت است و نباید مردم یزد از این منشأ خیر بی نصیب شوند.

*درآخر، خودتان چقدر به نتیجه مثبت رسیدن ماجرای خود امیدوار هستید؟

من به حل این مساله امیدوارم و همچون هر لحظه همه ایرانی ها در آینده آینده کشور عزیزمان ایران سهیم خواهند بود.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانیان | شورای شهر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz